» » » Фототип шкіри та засмага: як вони пов’язані?


Фототип шкіри та засмага: як вони пов’язані?

Чому одні люди миттєво згоряють на сонці та дуже складно засмагають, а інші вже через кілька днів стають шоколадними. Відповідь прихована у властивостях шкіри, пов’язаних з фототипом.

Що таке фототип?

Це те, наскільки чутлива шкіра до ультрафіолетового впливу. Те, скільки ви можете провести часу без ризику обгоріти на сонці, обумовлене фототипом. Також фототип залежить від кількості меланіну, який є в епідермісі та робить шкіру більш темною.

Шкала фототипів була створена Томасом Фіцпатріком – у 1975 році дерматолог з США визначив шість фототипів на основі кольору очей і шкіри пацієнтів, а також інформації щодо того, як вони реагують на сонце.

Перший тип – кельтський

Представники фототипу мають світле або руде волосся, блакитні очі, часто у них є веснянки. Меланін виробляється слабо, тому засмага для кельтського типу малоефективна і навіть небезпечна через ризик швидких сонячних опіків. Тому що у таких людей опік може з’явитися вже через кілька хвилин перебування на активному сонці.

Другий тип – світлошкірий європейський

Зелені, сірі, блакитні, іноді карі очі. Волосся може бути як світле, так і каштанове, шкіра світла. Представникам цього типу також складно досягти вираженої засмаги, тому що шкіра досить швидко згоряє на сонці. Загоріти можна тільки повільно та з грамотним використанням spf-засобів.

Третій тип – середньоєвропейський

Очі можуть бути від сірого до карого кольору, волосся темне – темно-русяве, каштанове. Шкіра має трохи смаглявий відтінок. Шкіра досить легко піддається засмаги, але під довгим впливом ультрафіолетових променів може обгоряти.

Четвертий тип – середземноморський

Смаглява шкіра, світло-каштанове волосся та карі очі – портрет середньостатистичного представника цього фототипу. Ризик обгоріти на сонці надзвичайно низький, а засмага тримається довго.

П’ятий тип – азіатський⠀

Характеризується жовтуватим або коричневим кольором шкіри, темним волоссям та очима. Через те що колір шкіри темний, засмага ледь помітна, а шкіра майже ніколи не обгоряє.

Шостий тип – афроамериканський

Темна шкіра, карі або чорні очі та волосся. Афроамериканці у своїй більшості не обгоряють на сонці взагалі. Якщо представники цього фототипу загоряють, то шкіра стає ще більш темною.

Для чого потрібно знати свій фототип?

По-перше, ви будете знати, як поводитися на сонці, а також:

  • вміти обирати необхідний рівень захисту крему з spf;

  • зрозуміти, який час перебування на сонці у вашому випадку буде безпечним;

  • підібрати денний крем з захистом від ультрафіолетових променів, який допоможе від агресивної дії сонця;

  • знати наперед, який результат принесе фото- або лазерні косметичні корекційні процедури;

  • дізнатися, чи є ризик появи новоутворень шкіри та подбати про профілактичні заходи за необхідності.

Спеціалісти Lytvynenko Clinic у Полтаві допоможуть вам визначити свій фототип та підібрати оптимальні засоби по догляду за шкірою.