» » » Реабілітація після інсульту: міфи та реальність


Реабілітація після інсульту: міфи та реальність

Гостре порушення мозкового кровообігу через закупорку або розрив судин головного мозку може застати зненацька. Про інсульт відомо багато, а ось про реабілітацію після нього поки що ні. Спеціалісти Центру неврології та реабілітації при Lytvynenko Clinic беруться за справу. У цій статті розглянемо популярні міфи про реабілітацію після інсульту.

Почнемо з того, що шанс на відновлення після інсульту є! Але при інсульті майже все вирішує своєчасна невідкладна допомога у перші 3,5 години після початку нападу та грамотна реабілітація. З першою допомогою все більш-менш зрозуміло, а ось напрям фізичної реабілітації має безліч невірних стереотипів та міфів.

Міфи про реабілітацію після інсульту небезпечні! Варто знати правду

Не чіпайте пацієнта, йому краще залишатися знерухомленим

Просто лежати після інсульту − це не вихід! Потрібно рухатися, нехай і по мірі індивідуальних можливостей. Пасивну реабілітацію треба починати ще у реанімації. Це попереджує розвиток ускладнень, наприклад таких, як тромбоз глибоких вен та контрактура суглобів. Щоб повністю не втратити життєво важливі функції та навички, забудьте про знерухомлення. Воно не здатне нічого відновити. Лише зашкодить!

Через деякий час наслідки інсульту зникнуть

Звичайно, дива трапляються, але зазвичай подолати наслідки інсульту самостійно неможливо. Тільки грамотні спеціалісти можуть допомогти у цьому.є

Ефект від реабілітації є тільки у перші місяці

Ні. По-перше, декілька місяців не всім достатньо для відновлення. В основному активна реабілітація потрібна протягом року після інсульту. У цей період процеси відновлення відбуваються активніше, але і потім вони не зупиняються. А ось те, як швидко допоможе реабілітація, залежить від декількох факторів: віку пацієнта та того, як швидко розпочали лікування. Хтось повернеться до повноцінного життя через декілька тижнів, а хтось − через кілька років.

Крапельниці та масаж ефективні у відновленні

Це пасивна допомога, яка не відновлює навички − ходіння, самообслуговування, дрібну моторику рук. Рекомендуємо комплексну активну реабілітацію з залученням мультидисциплінарної команди спеціалістів.

Фізична реабілітація дуже дорога

Реабілітація не може бути дешевою, тому що дуже багато сил, знань та енергії потрібно реабілітологам для відновлення пацієнта. А також вартість реабілітації − це одне, а інше те, скільки коштів можна витратити, якщо найняти доглядальницю. А головне − у людини одне життя, яке хочеться прожити повноцінно.

Центр неврології та реабілітації при Lytvynenko Clinic − перший і єдиний центр, у якому відбувається комплексне та активне відновлення після інсульту та інших хвороб. Реабілітацією пацієнтів займаться мультидисциплінарна команда, до якої входять: фізіотерапевт, ерготерапевт, логопед і психолог. Головний лікар центру − Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Литвиненко Наталія Володимирівна.