» » » Стоматологія в Києві – лікуйте стоматит вчасно


Однією з невідкладних причин для відвідування стоматолога є почервоніння слизистої оболонки, що є очевидними ознаками запалення. Самолікування в даному випадку навряд чи буде ефективним, оскільки причини запальних процесів і, відповідно, їхні наслідки (сама хвороба) можуть бути різними. Зважаючи на велику кількість інфекцій, які викликають запалення порожнини рота, консультація спеціаліста і подальше лікування у досвідченого стоматолога просто таки необхідні.

Серед стоматологічних патологій, які викликають запалення слизистої, є стоматит. Окрім почервоніння, він може викликати набряк і поверхневий наліт, а також виникнення афт – невеликих і болючих виразок на слизистій оболонці рота.

Оскільки причини стоматиту і його види бувають різними, важливо чим найшвидше звернутися до хорошого стоматолога, який діагностує хворобу і призначить необхідне лікування. Інакше воно може затягнутися на тижні і навіть місяці, якщо хвороба перейде в хронічний стан. Особливо це стосується дітей. Адже запущені форми стоматиту протікають досить болюче, позбавляючи хворого можливості нормально харчуватись.

Причини стоматиту

– недостатня гігієна порожнини рота (наліт на зубах, тощо);

– системні захворювання типу дифтериту, корі, хвороби шкіри;

– інфекції, серед яких різні типи герпесу (протягом останнього півстоліття відкрито біля двадцяти нових вірусів, серед яких є навіть небезпечні для життя) ;

– інші віруси, грибки, бактерії, які провокують запальні процеси;

– травми та незначні механічні ушкодження слизистої оболонки;

– вживання тютюну в різних його формах, включаючи куріння;

– хімічні речовини, харчові продукти, що викликають подразнення та алергію;

– зловживання гострою, пряною кислою, гарячою їжею;

– дефіцит мікроелементів та вітамінів, особливо А, В та С;

– постійна сухість в роті, оскільки слина захищає слизисту від різних негативних впливів;

– променева терапія та хіміотерапія;

– побічний ефект деяких видів терапевтичного лікування, негативний вплив медикаментів, по відношенню до яких організм виявляє особливу чуттєвість (антибіотики, антидепресанти);

– гормональні зміни в організмі, особливо в підлітковому віці;

– хвороби кишково-шлункового тракту.

Ознаки, лікування та профілактика та стоматиту

Обов’язково зверніться в хорошу стоматологічну клініку, якщо ви виявили наступні ознаки захворювання слизистої оболонки:

– почервоніння усіє порожнини рота, або її окремих частин;

– виникнення на губах та в роті афт, невеликих виразок;

– свербіння та кровоточивість ясен;

– білий чи жовтий наліт на язиці та інших частинах слизистої;

Усі ці симптоми свідчать про стоматит. У цьому випадку необхідні різні види лікування, включаючи і етіотропне, яке спрямоване на усунення не лише симптомів, а й самих причин захворювання. У даному випадку це система лікувальних заходів, які мають антибактеріальний характер. Якщо цього не зробити, хвороба може перерости в окремі недуги, серед яких хейліт, глосит, гінгівіт. Останній відносять до захворювань пародонту, які важко піддаються лікуванню.

Серед профілактичних засобів боротьби зі стоматитом, які знижують ризик захворювання слизистої, спеціалісти називають такі:

гігієна ротової порожнини, що передбачає використання м’якої зубної щітки та екологічної зубної пасти, які позбавлені абразивної дії;

– постійний прийом рослинної їжі, багатої на вітаміни та матеріали;

– розумний раціон харчування, який виключає надто пряну, гостру, кислу, гарячу їжу;

– уникати куріння, включаючи його пасивні форми;

– перед тим як приймати будь-які ліки, консультуватися зі спеціалістами, оскільки вони можуть викликати алергічну реакцію, що призведе до запалення слизистої оболонки рота.

Якщо ж глибинні причини стоматиту пов’язані із захворюванням кишково-шлункового тракту, досвідчений дантист, виконавши всі необхідні процедури стоматологічного характеру, направить вас до іншого спеціаліста.