» » » Вплив літнього сонця на шкіру: чим загрожує та як попередити передчасне старіння


Вплив літнього сонця на шкіру: чим загрожує та як попередити передчасне старіння

Літо прийшло. Це означає, що все більше часу ми будемо проводити на відкритому сонці. Дерматологи Lytvynenko Clinic звертають вашу увагу: сонце може негативно вплинути на вашу шкіру, викликати пігментацію та інші проблеми. У цій статті розглянемо, як сонце впливає на шкіру та як захиститися від ультрафіолетового випромінювання влітку.

Яку небезпеку несе сонце через ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання на шкіру:

  • якщо довго знаходитися на сонці, можуть виникнути гострі та хронічні фотопошкодження шкіри;

  • регулярне фотопошкодження шкіри та сонячні опіки часто призводять до новоутворень на шкірі у майбутньому;

  • якщо шкіра постійно піддається впливу сонця, це шлях до фотостаріння внаслідок зміни її структури (поява пігментації, зниження еластичності, виникнення глибоких зморшок);

  • через постійне фотопошкодження шкіри можуть виникнути мутації та актинічний кератоз, а також меланомний та не меланомний рак шкіри.

Чому сонце викликає фотостаріння і пігментацію

Під впливом ультрафіолету виникають невідворотні зміни шкіри. Одна з таких – фотостаріння, при якому шкіра старіє передачно. Це відбувається через зміни структури та погіршення стану шкіри, викликані частим перебуванням на сонці без захисту. На рівень пошкодженості шкіри впливає загальна кількість УФ-випромінювання, яке людина отримує за життя та від фототипу людини.

Чим загрожує засмага

1. Кожа стане сухою, зневодненою та шорсткою.

2. Порушується пігментація шкіри, може виникнути ластовиння, лентіго, пігментні плями, гіперпігментація шкіри.

3. Шкіра поступово втрачає еластичність та пружність, в результаті чого поглиблються зморшки.

4. З’являються комедони та гіперплазії сальних залоз.

5. Шкіра стає чутливою та вразливою до несприятливих факторів навколишнього середовища.

6. Знижується здатність до регенерації, що призводить до того, що більшість косметичних процедур будуть сильно пошкоджувати шкіру.

7. Виникають судинні порушення через розвиток телеангіоектазій – стійкого розширення дрібних судин шкіри, застійних явищ і порушень кровотоку.

8. Збільшується ризик новоутворень та дерматологічних захворювань – таких як актинічний кератоз, себорейний ретикулярний кератоз тощо.

Усе це трапиться зі шкірою протягом життя і без сонця, але при природному старінні усі зміни є поступовими. Лише кілька років активної засмаги – і ви не впізнаєте свою шкіру, яка стане сухою, тонкою, з пігментними плямами та зморшками. Чи ви знали, що 90% всіх змін шкіри на відкритих ділянках тіла викликані фотостарінням.

Щоб зберегти вашу красу та молодість під час активного сонця:

1. На вулиці носіть капелюх, який прикриває обличчя.

2. Влітку краще носити одяг з довгими рукавами, який виготовлений з натуральних матеріалів – льону та бавовни.

3. Захищайте очі за допомогою сонцезахисних окулярів з з УФ-фільтром – UV 400 або СЕ.

4️. Перед виходом на вулицю за п’ятнадцять хвилин використовуйте сонцезахисний крем для обличчя і тіла – особливо не забувайте про це у сонячний день. ⠀

5️. Кожні 2 години треба оновлювати шар сонцезахисного крему.⠀

6️. Пам’ятайте про УФ-індекс, який відповідає за інтенсивність ультрафіолетового випромінювання. Якщо показник – 2, то можна не турбуватися про додатковий захист, але якщо позначка досягає 3, то завжди використовуйте сонцезахисний крем.

Головне – треба уникати прямих сонячних променів, особливо це актуально у випадку довгого знаходження під активним сонцем. Краще будьте у тіні – це найбезпечніше рішення!